Menu

  • Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe

    W sobotę 13 kwietnia, odbyły się Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe w Rudawie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta w kategorii 2013 i młodsze zajęły V miejsce, chłopcy w tej samej kategorii miejsce VI oraz chłopcy w kategorii 2012-2011 również miejsce VI. Wszyscy uczniowie spisali się wspaniale. Z radością informujemy że Nikodem Miśtak oraz Nataniel Miśtak okazali się najlepsi w swoich kategoriach biegowych. Dzięki wygranym biegom chłopcy zakwalifikowali się do etapu powiatowego.Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za starty na etapie powiatowym w Skawinie.

    Skład dziewczyn 2013 i młodsze:
    1. Aleksandra Bednarska
    2. Aleksandra Burowska
    3. Agata Burowska
    4. Blanka Dorosz
    5. Zuzanna Kondek
    6. Gabriela Sikora

    Skład Chłopców 2013 i młodsi:
    1. Sebastian Mach
    2. Nataniel Miśtak

    Skład chłopców 2011-2012
    1. Kacper Burowski
    2. Tymoteusz Jeleśniański
    3. Rafał Mach
    4. Nikodem Miśtak
    5. Kuba Ryś
    6. Karol Szymański
    /A. Kozioł/

  • Asamblaże klasy 6 i 7

  • "AUTYZM-OKAŻ WSPARCIE-SOLIDARNI Z AUTYZMEM"

    2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Z tej okazji dołączyliśmy się do wspólnej akcji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie pt. "Autyzm-okaż wsparcie-solidarni z autyzmem" aby dać wyraz zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla osób z tym zaburzeniem. 
    Królował kolor niebieski, ale autyzm jest różnokolorowy……
    - autyzm niebieski wymyślony Autism Speaks oni zaczęli tą zabawę w świecenie
    - autyzm niebieski i różowy zainicjowany przez Fundację JiM
    - autyzm czerwony  to akcja #REDinstead
    - autyzm zielony wybierają zwolennicy leczenia biomedycznego
    - autyzm złoty od symbolu AU – AUtism na rzecz neuro-różnorodności
    - autyzm kolorowy proponuje Jasna Storna Spektrum oraz akcja Autyzm jest kolorowy. /A.Kulak/

  • Apel Wielkanocny

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    Światowy Dzień Osób Z Zespołem Downa jest obchodzony corocznie 21 marca, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat tego zaburzenia genetycznego, które dotyka około 1 na 800 urodzeń na świecie.
    Celem tego dnia jest także promowanie praw, godności, integracji i dobrostanu osób
    z zespołem Downa, które często napotykają na dyskryminację, wykluczenie i uprzedzenia. Światowy Dzień Osób z zespołem Downa jest również okazją do pokazania osiągnięć, talentów i potencjału osób z zespołem Downa, które mogą wnieść wiele do społeczeństwa, jeśli otrzymają odpowiednie wsparcie i szanse.
    Społeczność naszej Szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dnia, pamiętając o tych wspaniałych osobach.
    W ramach akcji uczniowie klas I-VIII zostali zapoznani z prezentacją multimedialną poświęconą cechom charakterystycznym osób z zespołem Downa. Wysłuchaliśmy muzyczno-filmowego dzieła „Jesteśmy tu, jesteśmy teraz” nagranego właśnie z okazji obchodów tego szczególnego dnia.
    W ramach solidarności z Osobami z Zespołem Downa nasza społeczność dołączyła do akcji “ Kolorowej Skarpety” i zakładając skarpety nie do pary.
    Uczniowie klas I-V wzięli udział w szkolnym konkursie “Kolorowej Skarpetki”. Wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie, udało się nam wyłonić zwycięzców. /A.Kulak/

  • PRELEKCJA DLA RODZICÓW ORAZ WARSZTATY DLA UCZNIÓW

    W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole w ostatnim czasie odbyły się dwie prelekcję dla rodziców oraz warsztaty dla klas III-VI. Tematyka dotyczyła - wychowania przez media i gry oraz cyberprzemoc.

    Rodzice mieli okazję dowiedzieć się, co kryje się za ekranem smartfona ich dziecka, przez który każdego dnia przewijają się barwne obrazki i niezliczone treści. Wirtualny świat, w którym dorastają dzieci, ma ogromny potencjał, ale również liczne pułapki, które mogą zaskoczyć i to właśnie chcieliśmy przekazać. Rodzice mieli także, możliwość dowiedz się jak dbać o higienę korzystania z elektroniki.

    Uczniowie podczas warsztatów wykazywali się dużą wiedzą na temat aplikacji, z których korzystają co dzień. Dowiedzieli się również jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać w sieci i czego się tam wystrzegać.

    Prelekcje oraz warsztaty przeprowadziła Pracownia Edukacji Psychologicznej. /A.Kulak/

  • Tajemnice Islandii

    22 marca 2024 w ramach lekcji geografii uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach dotyczących Islandii.

  • 1,5 % podatku

  • XVII Gminne Targi Edukacyjne

    W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Gminnych Targach Edukacyjnych.

  • Centrum ElektroEkologii ekowarsztaty online

    Uczniowie klasy VII wzięli dzisiaj udział w multimedialnych ekowarsztatach zorganizowanych przez Centrum ElektroEkologii. Temat: Na ratunek Gracjanowi Gadżetowi. Podczas warsztatów uczniowie pomagali Gracjanowi Gadżetowi, (nie)typowemu 14-latkowi, który kolekcjonuje gadżety, w ogarnięciu elektrobałaganu przy okazji kreując ekologiczne postawy - dowiadując się, czym są elektrośmieci, jak z nimi postępować i co się dzieje ze zużytym smartfonem czy tabletem, który trafi do odpowiednich punktów zbierania. /M.Skwarek/

  • Dzień Kobiet 2024

    W tak wyjątkowym dniu postanowiliśmy zaprosić klasy starsze do świętowania. Tym razem chłopcy musieli się wykazać doskonałą znajomością swoich koleżanek. Na podstawie odczytanych informacji należało odgadnąć, która dziewczyna jest autorem danej notatki. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Przed uczniami czekało nie lada wyzwanie. Sala nr 3 zamieniła się w escape room. Aby się z niej wydostać należało: po pierwsze odszukać ukryte pudełka, po drugie odpowiedzieć na znajdujące się w nich pytania, po trzecie ułożyć hasło. Na to wszystko klasy miały tylko 10 minut. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VII. Gratulujemy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie! 

  • Uwaga od 4 marca zmieniamy godziny przerw i lekcji

    Zmianie ulegnie również plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się.

     

  • 1,5% podatku SPSM

  • Informacja

    Prosimy zapoznać się z poniższymi dokumentami:

    Zarzadzenie_Wojta_Gm._Zabierzow

    Tekst_jednolity_Uchwala

    Więcej informacji w zakładce Rekrutacja.

  • Warsztaty kosmiczne w kl. VII-VIII

  • Dzień Babci i Dziadka

    Uczniowie klas I-III przygotowali uroczysty program artystyczny dla najukochańszych Babć i Dziadków.
    Fotorelacja z tego spotkania.

  • Instytut Zootechniki

    W dniu 08.02.2024 uczniowie klas 6, 7 i 8 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w lekcji warsztatowej zorganizowanej na terenie Instytutu Zootechniki w Krakowie. Podczas zajęć zapoznali się z pracą laboratoryjną i mieli możliwość obserwacji oraz udziału w badaniach nad pokrewieństwem zwierząt oraz wykrywaniu chorób genetycznych. W trakcie wizyty uczniowie zdobyli wiedzę na temat procesów laboratoryjnych, metod badawczych i innowacyjnych technologii stosowanych w dziedzinie zootechniki. To niezwykłe doświadczenie dostarczyło nie tylko wiedzy teoretycznej, lecz także praktycznej, otwierając przed nimi nowe perspektywy edukacyjne i zawodowe. /Magdalena Cieszyńska/

  • Spotkanie z policjantem

    Dzisiaj w naszej szkole gościł dzielnicowy, który przypomniał o zasadach jakich należy przestrzegać, aby ferie były bezpieczne i udane. Podsumowaliśmy też wyniki konkursu ,,Bezpieczne ferie = udane ferie” . Dziękujemy dzieciom za udział oraz kreatywne i twórcze spojrzenie na ten temat. Wystawka prac na korytarzu szkolnym. /B.Kącik/

  • Walentynkowa poczta SU

    14 lutego to święto nie tylko zakochanych, ale okazja, aby podziękować swojemu koledze, przyjacielowi. W tym roku szkolnym z racji zbliżających się ferii przyspieszymy co nieco nasze walentynkowe obchody. Już dziś wrzuć do skrzynki Samorządu Uczniowskiego laurkę, podziękowanie a może list do swojej sympatii. Wasze upominki przekażemy tuż przed feriami. Do dzieła!

  • Zabawa karnawałowa I-III

Wiadomości

Galeria zdjęć