Menu

  • OSP Brzoskwinia serdecznie zaprasza

  • Koło szachowe

    Końcówka roku na kole szachowym to emocjonujące rozgrywki turniejowe. Wszyscy uczniowie biorący w nich udział wykazali się dużą znajomością zasad szachowych i grali fair play. Z pośród 30 uczestników zostało wyłonionych 9 finalistów, którzy zagrali pomysłowo i odważnie. Sam finał był niezwykle emocjonujący niczym Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Najlepsi stratedzy świetnie planowali zasadzki i umiejętnie bronili swojego króla. Zostało przyznanych 6 wyróżnień oraz trzy medale (złoto, srebro i brąz) dla mistrzów strategi, koncentracji i odporności na stres. Wielkie BRAWA! 

    I miejsce - Przemysław Trela
    II miejsce - Liliana Góralczyk
    III miejsce - Kamil Zając
    Wyróżnienia: Laura Bukowska, Jagoda Góralczyk, Jan Trela, Olga Wróblewska, Maria Ryszka, Aneta Poniedziałek

  • Dyplom dla szkoły

  • Certyfikat klasy I

  • Alma Spei

  • FESTIWAL ZAWODÓW W NASZEJ SZKOLE – DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE INSPIRACJE!

    W ostatnich dniach w naszej szkole odbył się Festiwal Zawodów – wyjątkowe wydarzenie, którego celem było przybliżenie uczniom różnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych oraz pokazanie, jak pasja, zaangażowanie i rozwijanie zainteresowań mogą prowadzić do ciekawej pracy w przyszłości.

    Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach z zaproszonymi Gośćmi, którzy opowiadali o swojej codziennej pracy, dzielili się doświadczeniem oraz odpowiadali na liczne pytania dzieci i młodzieży.

    Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za poświęcony czas, otwartość i inspirujące spotkania:

    • Joannie Gryn – za przybliżenie zawodu lekarza i rozmowę o trosce o zdrowie oraz odpowiedzialności w pracy medycznej.

    • Małgorzacie Gruszeckiej-Ładzie – za opowieść o pracy związanej z hodowlą zwierząt i pokazanie, jak ważna jest codzienna troska o zwierzęta.

    • Michałowi Treli – za przedstawienie kulis pracy komentatora sportowego i pokazanie uczniom świata sportu oraz mediów.

    • Piotrowi Lucińskiemu – za inspirujące spotkanie o zawodzie programisty i świecie nowych technologii.

    • Karolowi Sobczykowi – za przybliżenie pracy inżyniera oraz opowieść o realizacji dużych inwestycji, takich jak budowa dróg i lotniska w Warszawie.

    Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem odpowiedzieli na nasze zaproszenie i podzielili się z uczniami swoim doświadczeniem zawodowym. Dzięki Państwa obecności dzieci mogły zobaczyć, że za każdym zawodem stoją konkretni ludzie, ich pasje, codzienna praca i droga do osiągania celów.

    Aleksandra Dela Lourenco

    Pedagog Szkolny

  • Wycieczka klas VI-VIII

    Dnia 10.06.2026 uczniowie z klas 6, 7 i 8 pojechali do Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach na warsztaty pt. „Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. W czasie ich trwania uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zbudowane jest lotnisko, jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera, co można zabrać do bagażu podręcznego lub jakie zwierzęta są wpuszczane na pokład pasażerski. Odwiedzili również taras widokowy z którego mogli podziwiać startujące i lądujące samoloty. Poznali również specyfikę różnych zawodów, które wykonują osoby pracujące w porcie lotniczym. Następnie przejechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu na zajęcia “ W średniowiecznym skryptorium”. 
    Po zwiedzeniu z przewodnikiem najstarszego zespołu klasztornego w Polsce, uczniowie udali się do w zrekonstruowanego pomieszczenia dawnego skryptorium, by poznać jego rolę i charakter, a także  tajniki pracy skryby i iluminatora oraz kolejne etapy powstawania książki rękopiśmiennej. N a końcu sami spróbowali pisania gęsim piórem. 

    Wycieczka ta wpisuję się świetnie w odkrywanie lokalnych atrakcji i poznawanie tzw “Małej Ojczyzny”.

    Dziękuję pani Krystynie Knapik oraz pani Magdalenie Żurawskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

    Katarzyna Puchalska- Miętus

  • Kodowanie na dywanie certyfikaty

  • Spotkania pokazowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lisieckiej

  • Certyfikat dla szkoły

  • Zaproszenie

  • Wycieczka klas I-III do interaktywnego centrum pszczelarstwa Apilandia

  • Zajęcia plastyczne klasa VII "Cieniste stwory"

  • Wycieczka do Wrocławia

    FILMIK - kliknij 

    W dniu 2 czerwca uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Wrocławia. Świetna atmosfera panowała już od samego rana w autokarze. Droga upłynęła nam na wspólnych śpiewach oraz układaniu rymowanych wierszyków. W ten kreatywny sposób uczniowie chcieli podziękować firmie U Jędrusia, która wspaniałomyślnie zasponsorowała transport na naszą wyprawę. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to wsparcie! Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Podczas spaceru alejkami ZOO młodzież podziwiała zwierzęta z całego świata, jednak największe wrażenie zrobiło na wszystkich nowoczesne Afrykarium. Spacer szklanym tunelem, nad którym pływały rekiny i płaszczki, dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji.Wyjazd idealnie połączył naukę z integracją - był świetną okazją do pogłębienia wiedzy przyrodniczej i zacieśnienia koleżeńskich więzi poza szkolnymi ławkami.Ta przedwakacyjna przygoda na długo pozostanie w naszej pamięci! Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego wydarzenia.

  • Zaproszenie

  • Dzień Dziecka 2026

    Mnóstwo śmiechu, zabawy i pozytywnej energii – tak właśnie świętowaliśmy Dzień Dziecka! 

    Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

  • 1 czerwca

  • Mój muzyczny idol

    "Mój muzyczny idol" - prace konkursowe uczniów szkoły podstawowej. Ciekawe techniki, oryginalne podejście do tematu. Trzymamy kciuki za uczestników👍

  • Warsztaty dla rodziców

  • Finał programu profilaktycznego „Magiczne Kryształy” w klasie III!

    W naszej szkole dobiegła końca realizacja wyjątkowego programu profilaktycznego pt. „Magiczne Kryształy”. Przez ostatnie tygodnie uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w cyklu zajęć opartych na mądrej bajkoterapii, których głównym celem była ochrona dzieci przed uzależnieniem od mediów cyfrowych: telewizji, telefonu,  gier komputerowych oraz internetu.
    Tytułowe „Magiczne Kryształy” symbolizowały ekrany urządzeń, które potrafią bez reszty pochłonąć uwagę człowieka, „zamrażając” jego emocje i utrudniając budowanie więzi z innymi. Podczas warsztatów dzieci uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z technologii oraz jak dbać o to, by świat wirtualny nie zastąpił nam tego prawdziwego.
    Podczas finałowych zajęć uczniowie zmierzyli się z „ostatnią barierą” kryształowego świata. Aby ją rozbić, musieli wykazać się doskonałą znajomością swoich emocji oraz udowodnić, że potrafią świetnie współpracować w grupie bez użycia prądu, telefonów czy Wi-Fi. Na tablicach zagościły specjalne krzyżówki podsumowujące, których ukryte hasło przypomniało nam wszystkim, co jest w życiu najważniejsze: RELACJE.
    Niezwykle ważnym elementem zakończenia programu było samodzielne złożenie i ozdobienie autorskich książeczek, które dzieci tworzyły podczas trwania całego projektu. Każda z tych unikalnych książek to dowód na to, że prawdziwa kreatywność i „magia” rodzą się w naszych głowach i sercach, a nie na błyszczących ekranach tabletów.
    Dzięki programowi nasi trzecioklasiści wiedzą już, jak bezpiecznie odłożyć telefon, by spędzić wartościowy czas z rodziną i przyjaciółmi. Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia tego ważnego projektu i życzymy wielu wspaniałych, pełnych uśmiechu chwil w realnym świecie!
    Agnieszka Kulak

strona:

Wiadomości

Galeria zdjęć