Menu

  • Rocznica UE

  • Niepodległa na Dzień Flagi

    Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Z tej okazji zapraszamy Państwa do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #mojaflaga i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia 2 maja Biało-Czerwonej. Biuro „Niepodległa”  koordynuje akcję #mojaflaga od 2018 roku, zachęcając rodaków do świętowania Dnia Flagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach, z hasztagiem #mojaflaga.

  • Znawca przyrody

    Dnia 25.04.2024 odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy "Znawca przyrody" dla uczniów klas 1-3. Również naszym uczniom udało się zabłysnąć.
    W kategorii klas pierwszych miejsce pierwsze zdobyła Maria Tyszka.
    Wśród klas trzecich najlepszy okazał się Sebastian Mach (miejsce pierwsze). Serdecznie gratulujemy. /E.Kańtoch/

  • Festiwal Zawodów 2024

    W trakcie tego wydarzenia uczniowie klas VII i VIII mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, a także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.
    Festiwal Zawodów to przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego będące częścią kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowanego przez samorząd województwa małopolskiego od 2012 r.
    /M.Skwarek, M.Wróblewska/

  • Uwaga! Konkurs!

    W związku ze zbliżającym się Dniem Strażaka serdecznie zapraszamy uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Strażacy w akcji". Opisane prace należy składać u nauczycieli J. Mitana, M. Malczyk lub J. Marusińska w terminie do 7 maja 2024 r. Format pracy A4, technika dowolna. Liczymy na Waszą kreatywność! 🙂 /J.Marusińska/

    Regulamin_Strazacy_w_akcji.pdf

  • Dzień Ziemi w klasach I-III

    Klasy I-III wzięły udział w warsztatach online zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Ziemi. Warsztaty poruszały następujące tematy:
    1. Jak zrobić coś dla siebie z myślą o Ziemi. Warsztaty: ekodoniczka
    2. Co zrobić kiedy zabawka stanie się odpadem? – nauka segregacji
    3. „Wkoło odpadów” – konkurs koło fortuny
    4. Spotkanie z pszczołami
    5. Czysta Ziemia Ziemowita
    Zrób coś dla siebie z myślą o Ziemi.
    Warsztaty: domki dla owadów zapylających
    6. Coś o OZE, czyli krótko o odnawialnych źródłach energii
    7. Jak postępować z bateriami i ZSEE?
    8. Zagrożone gatunki zwierząt.

    /J. Marusińska/

  • Dzień Ziemi 2024

  • Gratulacje dla naszych uczniów :)

  • Nietypowa lekcja WOS'u

    Dzisiaj klasa VIII miała zaskakującą lekcję z Wiedzy o społeczeństwie. W ramach zagadnień związanych ze społecznością lokalną i regionalną odwiedziliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoskwini. Mieliśmy okazję dopytać się jak funkcjonuje ta jednostka typu S-2, kto ją finansuje oraz ilu członków sobie liczy. Oczywiście pamiątkowe zdjęcie z wozem strażackim w tle jest obowiązkowe! /M.Skwarek/

  • Pasja Julii z klasy VII

    Wasza koleżanka Julia uwielbia jeździć konno, aktywnie spędza każdą wolną chwilę. Tym razem wzięła udział w wiosennych zawodach zorganizowanych przez Ośrodek Jazdy Konnej „Perrin” w Rudawie. Tak trzymać!

  • Wycieczka klas I-III do Centrum Edukacji Lotniczej

    18 kwietnia klasy I-III odbyły wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach. Uczniowie przeszli ścieżką pasażera. Następnie udali się na taras widokowy, gdzie obserwowali przyloty i odloty samolotów. Podczas wycieczki zdobyli mnóstwo ciekawych informacji. /J.Marusińska/

  • Akcja Żonkile 2024

    Nasza szkoła została zgłoszona do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" organizowanej w ramach obchodów 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Na lekcjach historii uczniom został przybliżony temat powstania: obejrzeliśmy filmy opowiadające o wydarzeniach z 19 kwietnia 1943 roku oraz wspólnie wykonaliśmy żonkile, które są symbolem szacunku oraz pamięci. /M.Skwarek/

  • Zbiórka na schronisko

  • Informacje o przebiegu egzaminu ósmoklasisty dla uczniów i rodziców

    Egzamin odbędzie się w dniach 14-16 maja 2024 roku:

    1. 14 maja 2024 r. godz. 9.00 – I część (język polski)

    2. 15 maja 2024 r. godz. 9.00 – II część (matematyka)

    3. 16 maja 2024 r. godz. 9.00 – III część (język angielski)

    Przed wejściem na salę

    Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30. Obowiązuje strój galowy, legitymacja szkolna. Należy ustawić się pod salą zgodnie z listą uczniów.

    Przybory na egzaminie:

    Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi),

    Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem,

    Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

    O ustalonej godzinie uczeń wchodzi, według kolejności na liście, otrzymuje kopertę ze swoim nazwiskiem (w kopercie znajdują się naklejki) i zajmuje miejsca przy stoliku, którego numer wylosował przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności ucznia.

    Po wejściu na salę

    Po wejściu do sali uczniowie otrzymują zestawy egzaminacyjne. Wtedy uczeń ma obowiązek:

    1. zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie nauczycieli nadzorujących,

    2. sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza nauczycielom nadzorującym sprawdzian,

    3. sprawdzić poprawność numeru PESEL na naklejkach przygotowanych przez OKE, zapisać swój trzyznakowy kod, numer PESEL oraz umieścić naklejki przygotowane przez OKE w wyznaczonych miejscach.

    Informacja z kodem ucznia i jego numerem PESEL będzie znajdowała się na naklejkach, które uczeń każdorazowo otrzyma przed wejściem na salę.

    Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych i wynosi on:

    I część 120 minut, /czas wydłużony 180 minut/

    II część 100 minut, /czas wydłużony 150 minut/

    III część 90 minut. /czas wydłużony 135 minut/

    Uczeń rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem.

    W czasie trwania sprawdzianu uczeń pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu.

    Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.

    W trakcie sprawdzianu nie wolno:

    - opuszczać sali, w której trwa egzamin,

    - opuszczać swojego miejsca,

    - porozumiewać się z innymi zdającymi,

    - zadawać pytań dotyczących zadań,

    - korzystać z telefonów i innych urządzeń telekomunikacyjnych.

    Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego (PZN) przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

    Po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem PZN:

    - informuje zdających o zakończeniu pracy;

    - wyznacza dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie);

    - poleca po upływie dodatkowego czasu zamknięcie arkuszy i odłożenie ich na brzeg stolika.

  • Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe

    W sobotę 13 kwietnia, odbyły się Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe w Rudawie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta w kategorii 2013 i młodsze zajęły V miejsce, chłopcy w tej samej kategorii miejsce VI oraz chłopcy w kategorii 2012-2011 również miejsce VI. Wszyscy uczniowie spisali się wspaniale. Z radością informujemy że Nikodem Miśtak oraz Nataniel Miśtak okazali się najlepsi w swoich kategoriach biegowych. Dzięki wygranym biegom chłopcy zakwalifikowali się do etapu powiatowego.Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za starty na etapie powiatowym w Skawinie.

    Skład dziewczyn 2013 i młodsze:
    1. Aleksandra Bednarska
    2. Aleksandra Burowska
    3. Agata Burowska
    4. Blanka Dorosz
    5. Zuzanna Kondek
    6. Gabriela Sikora

    Skład Chłopców 2013 i młodsi:
    1. Sebastian Mach
    2. Nataniel Miśtak

    Skład chłopców 2011-2012
    1. Kacper Burowski
    2. Tymoteusz Jeleśniański
    3. Rafał Mach
    4. Nikodem Miśtak
    5. Kuba Ryś
    6. Karol Szymański
    /A. Kozioł/

  • Asamblaże klasy 6 i 7

  • "AUTYZM-OKAŻ WSPARCIE-SOLIDARNI Z AUTYZMEM"

    2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Z tej okazji dołączyliśmy się do wspólnej akcji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie pt. "Autyzm-okaż wsparcie-solidarni z autyzmem" aby dać wyraz zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla osób z tym zaburzeniem. 
    Królował kolor niebieski, ale autyzm jest różnokolorowy……
    - autyzm niebieski wymyślony Autism Speaks oni zaczęli tą zabawę w świecenie
    - autyzm niebieski i różowy zainicjowany przez Fundację JiM
    - autyzm czerwony  to akcja #REDinstead
    - autyzm zielony wybierają zwolennicy leczenia biomedycznego
    - autyzm złoty od symbolu AU – AUtism na rzecz neuro-różnorodności
    - autyzm kolorowy proponuje Jasna Storna Spektrum oraz akcja Autyzm jest kolorowy. /A.Kulak/

  • Apel Wielkanocny

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    Światowy Dzień Osób Z Zespołem Downa jest obchodzony corocznie 21 marca, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat tego zaburzenia genetycznego, które dotyka około 1 na 800 urodzeń na świecie.
    Celem tego dnia jest także promowanie praw, godności, integracji i dobrostanu osób
    z zespołem Downa, które często napotykają na dyskryminację, wykluczenie i uprzedzenia. Światowy Dzień Osób z zespołem Downa jest również okazją do pokazania osiągnięć, talentów i potencjału osób z zespołem Downa, które mogą wnieść wiele do społeczeństwa, jeśli otrzymają odpowiednie wsparcie i szanse.
    Społeczność naszej Szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dnia, pamiętając o tych wspaniałych osobach.
    W ramach akcji uczniowie klas I-VIII zostali zapoznani z prezentacją multimedialną poświęconą cechom charakterystycznym osób z zespołem Downa. Wysłuchaliśmy muzyczno-filmowego dzieła „Jesteśmy tu, jesteśmy teraz” nagranego właśnie z okazji obchodów tego szczególnego dnia.
    W ramach solidarności z Osobami z Zespołem Downa nasza społeczność dołączyła do akcji “ Kolorowej Skarpety” i zakładając skarpety nie do pary.
    Uczniowie klas I-V wzięli udział w szkolnym konkursie “Kolorowej Skarpetki”. Wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie, udało się nam wyłonić zwycięzców. /A.Kulak/

  • PRELEKCJA DLA RODZICÓW ORAZ WARSZTATY DLA UCZNIÓW

    W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole w ostatnim czasie odbyły się dwie prelekcję dla rodziców oraz warsztaty dla klas III-VI. Tematyka dotyczyła - wychowania przez media i gry oraz cyberprzemoc.

    Rodzice mieli okazję dowiedzieć się, co kryje się za ekranem smartfona ich dziecka, przez który każdego dnia przewijają się barwne obrazki i niezliczone treści. Wirtualny świat, w którym dorastają dzieci, ma ogromny potencjał, ale również liczne pułapki, które mogą zaskoczyć i to właśnie chcieliśmy przekazać. Rodzice mieli także, możliwość dowiedz się jak dbać o higienę korzystania z elektroniki.

    Uczniowie podczas warsztatów wykazywali się dużą wiedzą na temat aplikacji, z których korzystają co dzień. Dowiedzieli się również jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać w sieci i czego się tam wystrzegać.

    Prelekcje oraz warsztaty przeprowadziła Pracownia Edukacji Psychologicznej. /A.Kulak/

strona:

Wiadomości

Galeria zdjęć