Menu

 • Konkurs: „Język angielski-bliżej niż myślisz”

  Celem konkursu jest zebranie jak najwięcej opakowań po produktach (spójrzcie na opakowania pasty do zębów chociażby) zdjęć, reklam, które są polskie, ale napisy, podpisy, slogany są również w języku angielskim albo wręcz, słowa z języka angielskiego, które na dobre zadomowiły się w naszym języku ojczystym i zastąpiły z powodzeniem te polskie. Konkurencja będzie w dwóch kategoriach: najwięcej przykładów oraz najciekawsze. Nie ma za to kategorii wiekowych. Wszyscy mają równe szanse, trzeba tylko wytężyć wzrok i czasami słuch. Nagrody w tym konkursie – prosto z UK smiley
  Koordynator: Katarzyna Puchalska-Miętus

 • Kolejny pracowity rok szkolny za nami. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z uroczystego zakończenia. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

 • W środę uczniowie klas 4,5 i 6 mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości Unii Europejskiej i krajów do niej należących. Podzielenie na 4 między klasowe zespoły, walczyli na planszy gry do chińczyka. Czterech zawodników z każdej drużyny było żywymi pionkami a piąty uczestnik –asystent, rzucał w ich imieniu dużą kostką i losował pytania. Śmiechu było co niemiara, a szczególną wesołość budziły udzielane odpowiedzi, bo były one (by rzec jak najdelikatniej) lekko nie trafione. Dzieciaki wspaniale ze sobą współpracowały, jedyne co trzeba nadrobić, to zdobyć trochę rzetelnych informacji. Dlatego w przyszłym roku szkolnym wracamy do całorocznych prezentacji poszczególnych krajów Europy, więc kochani jeśli gdzieś byliście za granicą lub macie swój ulubiony kraj – gromadźcie materiały i wiadomości! Dziękuję wszystkim uczestnikom praz Paniom Dorocie i Klaudii za pomoc w organizacji gry. KM

 • 19 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na całodniową wycieczkę do Pszczyny.
  Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać... żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. Zwiedziliśmy również Muzeum Zamkowe w Pszczynie, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe wnętrza, komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne oraz westybul. Oprócz tego czekały tam na nas zrekonstruowane wnętrza Apartamentu Cesarza: sypialnia Cesarza, garderoba, gabinet, salon dębowy, sypialnia Cesarzowej. Wnętrza te pochodzą z XIX i początku XX wieku i zachowały się w bardzo dobrym stanie.

 • Zaproszenie

  Zachęcamy do włączenia się w zabawę "Skarby blisko Krakowa". Harmonogram całego wydarzenia:
  Harmonogram_2018.pdf

 • "Dobry start"

 • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy wolontariuszkę ze Stanów Zjednoczonych Mitaali Taskar. Dzięki przygotowany prezentacjom, uczniowie mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki USA, posłuchać hymnu czy też zagrać w różne gry. Jednakże, tak jak poprzednim razem, najważniejszy aspekt takiej wizyty to przełamanie się i odezwanie w języku angielskim. Niektóremu dzieciakom nie sprawiało to problemu i dzięki zadawanym pytaniom dowiedzieliśmy się na przykład, ze siedziba KFC (Kentucky Fried Chicken) mieści się w stanie Kentucky albo jak nazywa się bal maturalny i co to jest  „salt water taffy”. Mamy nadzieję, iż takie wizyty jeszcze bardziej zachęcą naszych uczniów do intensywnej nauki języków obcych.

 • 2.06.2018 uczniowie, którzy uczestniczyli w uroczystościach na Wzgórzu Morawickim, po mszy pojechali do Ogrodu Zoologicznego w Lasku Wolskim. Zachwyt wzbudził paw, który pokazał swój wspaniały ogon oraz piękne różowe flamingi. Ponieważ był to dość upalny dzień, mogliśmy tylko pozazdrościć pluskającym się w niebieściutkiej wodzie pingwinom. Zbliżająca się burza udaremniła zdobycie Kopca Piłsudzkiego, ale ten spacer zrealizujemy na pewno w innym terminie w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 • Dyplom dla szkoły

 • Zobaczcie co konstruowali Wasi młodsi koledzy. Wystarczyło mieć pudła, nakrętki, rolki i głowę pełną pomysłów! Zapraszamy do galerii ekologicznych robotów, która mieści się przy sali oddziału przedszkolnego.

 • 5 czerwca 2018 r. w naszej szkole zrobiło się bardzo sportowo. Aktywnie obchodziliśmy dzień sportu. Na szkolnym boisku czekało mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń mógł wziąć udział w wielu indywidualnych konkurencjach. Był tor przeszkód, rzut do celu, skakanie na skakance, kozłowanie, rzut do kosza. Po wstępnych rozgrywkach, przyszedł czas na drużynowe działanie.Tym razem uczniowie wspólnie przeciągali linę oraz rozegrali mecz piłki nożnej. Bardzo dziękujemy naszemu sołtysowi Tadeuszowi Jojczykowi za ufundowanie przepięknych nagród dla wszystkich uczestników oraz słodkie co nieco.

 • Koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego dobrze wiedzą jak należy się bawić z okazji swojego święta. Były pyszne słodkości i mnóstwo wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Tak powinno się świętować dzień dziecka!

 • 2 czerwca 2018 r. w Morawicy przy pomniku Niezłomnym-Ojczyzna odbyła się uroczystość dziękczynienia w 100-lecie Niepodległości Polski, której przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Uroczystość otworzył występ chóru ze śpiewem pieśni patriotycznych. Później nastąpiło wprowadzenie pocztów sztandarowych, następnie rozpoczęła się Msza święta. Po mszy pobłogosławiono pomnik ks. abp Antoniego Baraniaka, odbył się apel dziękczynienia i pamięci, odsłonięto tablicę z nazwiskami tych, którzy "Oddali życie na drodze niepodległości 1914-1945" oraz złożono kwiaty pod pomnikiem.

 • 30 maja 2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się, aby zobaczyć radar wojskowy w Brzoskwini. Głównym zadaniem radaru jest zabezpieczanie przestrzeni powietrznej naszego kraju. Oprócz zwiedzenia radaru, czekało tam na nas wiele atrakcji! Strzelanie do celu, oglądanie wojskowego samochodu, rzut granatem, zapoznanie się z różnymi rodzajami broni oraz możliwość założenia elementów żołnierskiego ubrania.

 • 30 maja 2018 r. w szkole podstawowej w Rudawie odbył się już 17. konkurs matematyczny "Mały Rachmistrz". Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów klas I-III. Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III Weronika Olchawa wywalczyła wyróżnienie. Gratulujemy!

 • 28 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu pięknego czytania. W tym roku motywem przewodnim była twórczość Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten dedykowaliśmy 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Podczas pierwszej części uczestnicy czytali teksty przygotowane wcześniej, w drugiej zaprezentowali wylosowane fragmenty utworów. Wśród młodszych uczniów I miejsce zajął Szymon Mazur, wyróżnienia otrzymali Jakub Wojtczyk oraz Maciej Mianowski. W klasach IV-VI miejsce I wywalczyła Zuzanna Dorosz, wyróżnienia otrzymały Katarzyna Kania oraz Weronika Tokarz. Warto zaznaczyć, że jest to już drugie zwycięstwo Zuzi w szkolnym konkursie pięknego czytania. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • 24 maja 2018 r. oddział przedszkolny wyjechał do krakowskiego Zoo. Pogoda była rewelacyjna. Dzieciaki wprost nie mogły się doczekać bezpośredniego kontaktu z egzotycznym okazami zwierząt. Oczywiście nie mogło zabraknąć na pamiątkowej fotografii słoni, antylop, żyraf oraz pingwinów! Wycieczka udała się doskonale.

 • Dnia 23 maja 2018 r. w naszej szkole gościł wolontariusz Dominki z Indii. Po oglądnięciu ciekawej prezentacji na temat jego kraju, uczniowie zaprosili naszego gościa do wspólnej gry na boisku sportowym. Wszyscy dobrze się bawili, ale przede wszystkim mieli okazję do rozmowy w języku angielskim! Dominik przyjechał do Polski w ramach wymiany studenckiej i jest zachwycony naszym krajem, a w szczególności pogodą, gdyż tam, gdzie on mieszka (południowy wschód Indii), jest bardzo gorąco i wilgotno.

 • W dniu dzisiejszym Wasi młodsi koledzy i koleżanki udali się na Wzgórze Pamięci do Morawicy, gdzie przeszli ścieżką edukacyjną zapoznając się z kamieniami historii oraz z popiersiami osób, które swoje życie poświecili służbie Ojczyźnie. Zawitaliśmy również do Ogrodu Świętych Polskich, nad którym wznosi się monumentalny pomnik "Niezłomnym - Ojczyzna".

strona:

Wiadomości

Galeria zdjęć