Menu

 • "Kredkobranie" akcja charytatywna

  Szanowni Państwo, na zebraniach otrzymaliście Państwo informację na temat akcji charytatywnej „Kredkobranie”. Dla przypomnienia - dla dzieci mieszkających na Kresach będziemy zbierać przybory szkolne i materiały plastyczne. Prosimy naszych uczniów o przynoszenie darów w przyszłym tygodniu i wkładanie ich do wystawionego kosza przy pokoju nauczycielskim. Serdecznie dziękujemy. Więcej informacji pod adresem kredkobranie@ignatianum.edu.pl

 • Bezpieczna droga do przedszkola

  W najbliższym tygodniu w oddziale przedszkolnym dzieci 5-6 letnie będą poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każde z dzieci już dzisiaj dowiedziało się jak należy przechodzić przez jezdnie, co robić, aby być bardziej widocznym na drodze i o czym informują nas poszczególne znaki drogowe. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał odblaskowego misia. Zapraszamy do fotorelacji.

 • International Dot Day

  17 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji wszyscy nasi uczniowie zaangażowali się w dekorowanie szkoły różnokolorowymi kropkami. Każdy postarał się o kropkowany element garderoby. Zgromadziliśmy się również na boisku szkolnym, aby wspólnie ustawić się w wielką kropkę. Było przy tym sporo zabawy. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkową torbę (oczywiście z emblematem kropki). Zapraszamy do obszernej fotorelacji.

 • Zajęcia twórczo - plastyczne

  W miniony czwartek w oddziale przedszkolnym odbyły się pokazowe zajęcia twórczo-plastyczne. Każde z dzieci miało okazję poznać na czym polega praca prawdziwego artysty i co oznacza praca w plenerze. Dodatkowo przedszkolaki mogły zobaczyć jakimi narzędziami posługuje się artysta. Na koniec zajęć każde z dzieci wykonało piękną grafikę przy użyciu tuszu kreślarskiego oraz wykałaczek.

 • Sprzątanie świata 2018

  Sprzątanie świata 2018

  Nasza szkoła bierze udział w jubileuszowej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku hasłem przewodnim jest: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  W poniedziałek 3 września 2018 r. oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.
  Wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzymy wielu edukacyjnych sukcesów!

 • Bezpłatne przejazdy MPK dla uczniów z gminy Zabierzów

  Bezpłatne przejazdy MPK dla uczniów z gminy Zabierzów

  Od 1 września 2018 roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Zabierzów mogą korzystać bezpłatnie z komunikacji publicznej. To efekt porozumienia, które podpisali przedstawiciele gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, do którego należy gmina Zabierzów.

  Bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej będą obowiązywały w okresie od 1 września 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku. Będą z nich mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Zabierzów oraz pozostałych gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Krakowska na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

 • Akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

  Akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

  Uczniowie klas I-III biorą udział w ogólnopolskiej kampani realizowanej przez PZU „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. Każdy z nich otrzyma odblask z wbudowaną migającą lampką.
  Zapraszamy do zapoznania się z zasadami "widzieć i być widzianym".
  bezpieczenstwo_pieszych_na_drodze_pzu.pdf

 • Festiwal Muzyki Kameralnej

  Festiwal Muzyki Kameralnej
 • Święto pstrąga

  Święto pstrąga
 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty

  Prosimy o zapoznanie się z obowiązującą wyprawką dla uczniów klasy pierwszej.
  WYPRAWKA.pdf

 • Konkurs wakacyjny: „Język angielski-bliżej niż myślisz”

  Konkurs wakacyjny: „Język angielski-bliżej niż myślisz”

  Celem konkursu jest zebranie jak najwięcej opakowań po produktach (spójrzcie na opakowania pasty do zębów chociażby) zdjęć, reklam, które są polskie, ale napisy, podpisy, slogany są również w języku angielskim albo wręcz, słowa z języka angielskiego, które na dobre zadomowiły się w naszym języku ojczystym i zastąpiły z powodzeniem te polskie. Konkurencja będzie w dwóch kategoriach: najwięcej przykładów oraz najciekawsze. Nie ma za to kategorii wiekowych. Wszyscy mają równe szanse, trzeba tylko wytężyć wzrok i czasami słuch. Nagrody w tym konkursie – prosto z UK smiley
  Koordynator: Katarzyna Puchalska-Miętus

 • "Dobry start"

  "Dobry start"
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Kolejny pracowity rok szkolny za nami. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z uroczystego zakończenia. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

 • Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

  21 czerwca 2018 r. z okazji Dnia Rodziny dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie pt "Kopciuszek". Mali aktorzy zagrali rewelacyjnie, za co otrzymali gromkie brawa. Bardzo dziękujemy pani Eli oraz wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie i przygotowanie młodych artystów.

 • Quiz europejski

  20 czerwca 2018 uczniowie klas 4,5 i 6 mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości Unii Europejskiej i krajów do niej należących. Podzielenie na 4 między klasowe zespoły, walczyli na planszy gry do chińczyka. Czterech zawodników z każdej drużyny było żywymi pionkami a piąty uczestnik-asystent, rzucał w ich imieniu dużą kostką i losował pytania. Śmiechu było co niemiara, a szczególną wesołość budziły udzielane odpowiedzi, bo były one (by rzec jak najdelikatniej) lekko nie trafione. Dzieciaki wspaniale ze sobą współpracowały, jedyne co trzeba nadrobić, to zdobyć trochę rzetelnych informacji. Dlatego w przyszłym roku szkolnym wracamy do całorocznych prezentacji poszczególnych krajów Europy, więc kochani jeśli gdzieś byliście za granicą lub macie swój ulubiony kraj – gromadźcie materiały i wiadomości! Dziękuję wszystkim uczestnikom praz Paniom Dorocie i Klaudii za pomoc w organizacji gry. KM

 • Wycieczka do Pszczyny

  19 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na całodniową wycieczkę do Pszczyny.
  Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać... żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. Zwiedziliśmy również Muzeum Zamkowe w Pszczynie, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe wnętrza, komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne oraz westybul. Oprócz tego czekały tam na nas zrekonstruowane wnętrza Apartamentu Cesarza: sypialnia Cesarza, garderoba, gabinet, salon dębowy, sypialnia Cesarzowej. Wnętrza te pochodzą z XIX i początku XX wieku i zachowały się w bardzo dobrym stanie.

 • Gość z USA

  W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy wolontariuszkę ze Stanów Zjednoczonych Mitaali Taskar. Dzięki przygotowany prezentacjom, uczniowie mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki USA, posłuchać hymnu czy też zagrać w różne gry. Jednakże, tak jak poprzednim razem, najważniejszy aspekt takiej wizyty to przełamanie się i odezwanie w języku angielskim. Niektóremu dzieciakom nie sprawiało to problemu i dzięki zadawanym pytaniom dowiedzieliśmy się na przykład, ze siedziba KFC (Kentucky Fried Chicken) mieści się w stanie Kentucky albo jak nazywa się bal maturalny i co to jest  „salt water taffy”. Mamy nadzieję, iż takie wizyty jeszcze bardziej zachęcą naszych uczniów do intensywnej nauki języków obcych.

 • Dzień sportu

  5 czerwca 2018 r. w naszej szkole zrobiło się bardzo sportowo. Aktywnie obchodziliśmy dzień sportu. Na szkolnym boisku czekało mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń mógł wziąć udział w wielu indywidualnych konkurencjach. Był tor przeszkód, rzut do celu, skakanie na skakance, kozłowanie, rzut do kosza. Po wstępnych rozgrywkach, przyszedł czas na drużynowe działanie.Tym razem uczniowie wspólnie przeciągali linę oraz rozegrali mecz piłki nożnej. Bardzo dziękujemy naszemu sołtysowi Tadeuszowi Jojczykowi za ufundowanie przepięknych nagród dla wszystkich uczestników oraz słodkie co nieco.

strona:

Wiadomości

Galeria zdjęć