Menu

 • Zebranie Rodziców i dzień otwarty

  Zebranie Rodziców i dzień otwarty

  Zapraszamy na zebranie Rodziców, które odbędzie się w czwartek 15 listopada o godz 17:00. Po zebraniu jest dzień otwarty.

 • Konkurs historyczny

  Konkurs historyczny

  Zapoznaj się z regulaminem:
  Regulamin-konkursu-historycznego.pdf

 • Szkolny konkurs „Czytamy ze Słodziakami"

  Szkolny konkurs „Czytamy ze Słodziakami"

  Szkolny konkurs "Czytamy ze słodziakami" dla uczniów klas 1 - 3
  Czekaja nagrody: 7 słodziaków
  Aby zdobyć jednego z nich wystarczy czytać codziennie 10 minut i dostarczyć do 18 grudnia dwa potwierdzone przez rodzica albumy.
  Finał konkursu 19 grudnia 2018 r.
  Doskonalimy czytanie zdobywamy słodziaki

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • Akademia na 100. lecie niepodległości

  W piątek 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Nasze szkolne świętowanie rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 11:11 śpiewając wspólnie hymn narodowy. W ten sposób byliśmy uczestnikami wydarzenia „Hymn dla Niepodległej”. Po hymnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć i wspólnie przeżyć akademię, którą przygotowali uczniowie klasy VI we współpracy z chórem szkolnym. Był to czas pełen wzruszeń oraz dumy z bycia częścią naszej Ojczyzny. Dziękujemy pani Henryce Krawczyk za przepiękną oprawę muzyczną. Dziękujemy również pani Kindze Gibadło za patriotyczny podarunek.

 • Śniadanie daje moc!

  Jak co roku 8  listopada uczniowie z naszej szkoły realizują program: Śniadanie daje moc! W tym dniu spotykamy się wspólnie, aby stworzyć wyjątkowe śniadanie. Śniadanie pełne witamin oraz niezbędnych dla naszego organizmu składników mineralnych. Tym razem zgodnie postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Zobaczcie jak pysznie bawili się uczniowie klas młodszych.

 • Współpraca szkół im. Marii Konopnickiej

  Niedawno ogłosiliśmy, w ramach międzyszkolnej współpracy, konkurs na projekt pocztówki z Brzoskwini. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i wykazali się nie lada zdolnościami. Tak jak obiecaliśmy pocztówki zastaną wysłane do szkoły w Rząśniku Włościańskim. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Propozycje można podziwiać w fotogalerii.

 • "Niepodległość w portrecie" - wyniki

  "Niepodległość w portrecie" - wyniki

  Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Amelia Gąsiorowska, Emma Kuć i Oliver Sherlock znalezli się wśród nagrodzonych za udział w konkursie plastycznym "Niepodległość w portrecie" Gratulujemy! Rozdanie nagród odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 17:00 w SCKiPGZ.

 • "Krakusek"

  Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie uczestniczą w konkursie wiedzy o Krakowie „Krakusek”
  Temat tegorocznej edycji „Wśród dzieł artystów i rzemieślników dawnego Krakowa”
  Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po Krakowie i rodzinna gra terenowa.

 • Pasje naszych uczniów

  O tym, że Maja - uczennica klasy V - uwielbia konie wiemy już od dawna. Dostaliśmy również informację, że Wasza koleżanka aktywnie uczestniczy w sekcjach sportowych. W szkolnej galerii (dzięki uprzejmości Rodziców) możemy obejrzeć zdjęcia z pierwszych zawodów skokowych Mai które, odbyły sie w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach w lipcu tego roku oraz z zawodów Hubertusowych, które odbyły sie w Stajni Uniwersytetu Pedagogicznego w Rząsce w październiku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Tworzymy gry matematyczne

  Uczniowie z klasy 4 na kółku matematycznym konstruują gry. O rezultatach napiszemy w kolejnym miesiącu. Na razie są w fazie projektu, tworzą reguły i plansze. Zazwyczaj są to gry fabularne i przygodowe. Wkrótce wejdą w fazę testową. Wtedy to czwartoklasiści zagrają w swe gry po raz pierwszy i dokonają koniecznych poprawek.

 • Konkurs SCKIPGZ

  Konkurs SCKIPGZ

  Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „W świecie baśni, legend i mitów”. Zapraszamy do przeniesienia się w świat baśni, legend i mitów. Wybierzcie, przeczytajcie a potem zilustrujcie te, które Wam się najbardziej spodobają! Szczegóły: http://sckipgz.zabierzow.org.pl/w-swiecie-basni-legend-i-mitow-konkurs/

 • "Magiczne kryształy"

  W ramach wczesnej profilaktyki uczniowie naszej szkoły realizują program "Magiczne kryształy". Program jest oparty na bajce Agnieszki Grzelak pt. „Magiczne kryształy” i jest przeznaczony dla uczniów klas I-VI. Zwracamy w nim uwagę na zagrożenia jakie mogą nieść ze sobą media takie jak telewizja czy gry komputerowe. Poprzez stosowanie aktywnych metod na zajęciach uczymy uczniów podejmowania bardziej świadomych decyzji i wyborów dotyczących korzystania z TV i gier komputerowych.

 • "Listy do przyszłości" wyniki

  "Listy do przyszłości" wyniki

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VI – Katarzyna Kania znalazła się wśród laureatów konkursu “Listy do przyszłości”. Konkurs ten został zorganizowany w ramach projektu “Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Serdecznie gratulujemy!

 • Rajd górski klasy VI

  W dniach 16-17 października uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią uczestniczyli w rajdzie górskim po Gorcach. Dzięki uprzejmości pana Piotra Jawienia – nauczyciela geografii w szkole w Rząsce, mogliśmy dołączyć do innych uczniów tej szkoły i powędrować w góry. Trasy zaproponowane przez pana Piotra okazały się dość wymagające, ale przepiękne widokowo!
  W pierwszy dzień przez Gorc Troszacki, Kudłoń i Czoło Turbacza do Koninek, gdzie nocowaliśmy.
  Następnego dnia przez Maciejową, stare Wierchy na Turbacz – tam pyszne naleśniki z bitą śmietaną i borówkami i zejście na Długą Polanę pod Nowym targiem, gdzie czekał na nas już autokar.
  Dwa cudowne, słoneczne dni, złota polska jesień w pełnej krasie, puste szlaki a w oddali Tatry…

 • Starożytny teatr

  Podczas omawiania dziejów starożytnej Grecji nie mogło zabraknąć tematu związanego z teatrem. Przed uczniami klasy V pojawiło się nie lada wyzwanie: z masy solnej wykonać maskę teatralną inspirowaną tamtymi czasami. Trzeba przyznać, że niektóre maski naprawdę robią wrażenie! Efekty pracy piątoklasistów można podziwiać w naszej galerii. Zapraszamy!

 • Ślubowanie kl. I i Dzień Edukacji Narodowej

  15 października 2018 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów pierwszej klasy oraz całego grona pedagogicznego. Właśnie wtedy odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Po programie artystycznym przygotowanym przez naszych najmłodszych kolegów wszyscy mieli okazję zobaczyć również akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zakończyły się słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów klasy pierwszej oraz Radzie Rodziców za przygotowanie pysznej niespodzianki.

 • Wizyta w teatrze

  Wizyta w teatrze

  8 października nasi młodsi koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego wybrali się na spektakl pt. „Tańcowały dwa Michały” do teatru Groteska w Krakowie. Przedszkolaki były zauroczone wspaniałą grą aktorską, piękną scenografią i doskonałą muzyką.

 • Wycieczka "Szlakiem dwóch kopców"

  5 października 2018 r. w ramach naszego szkolnego projektu "11 na 11" uczniowie klas I-VII wyjechali na wycieczkę "Szlakiem dwóch kopców". Wędrówkę rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję w Muzeum Figur Woskowych pt. "Polaków drogi do wolności" Następnie część uczniów udała się do Ogrodu Zoologicznego a pozostali powędrowali na kopiec Józefa Piłsudskiego. Pogoda była idealna na piesze wędrówki. Uczniowie wrócili zadowoleni i na pewno bogatsi o wiedzę historyczną dotyczącą naszego regionu.

strona:

Wiadomości

Galeria zdjęć